ویژه نامه نوروز 97

ویژه نامه نوروز 97
پنجشنبه 16 فروردين 1397
یادداشت

 در این سال پر از خبر، شاهد رخدادهایی بودیم که به قول دادستان تهران در 40سال پس از انقلاب بی‌سابقه بوده‌است.
پنجشنبه 16 فروردين 1397
یادداشت

سالی که گذشت بارها واژه «گفت و گو»  در سطح ملی مطرح شد؛ نقدها و تحلیل‌ها برآن نوشته و بیان شد؛ از اینکه این گفت و گو باید در چه ابعادی باشد و در چه چارچوبی بگنجد.
پنجشنبه 16 فروردين 1397
خاطره بازی فوتسالی با مغز متفکر مس سونگون:

مرتضی عزتی، یک فصل رویایی را با پیراهن مس «سونگون» ورزقان در لیگ برتر فوتسال پشت سر گذاشت و با پیراهن نارنجی این تیم قهرمانی در دیار آذربایجان را تجربه کرد.
پنجشنبه 16 فروردين 1397
کاپیتان خدادادی پس از فتح جام:

 سرانجام مژگان خدادی،پس از نائب قهرمانی فصل گذشته با پالایش نفت آبادان در لیگ برتر بسکتبال این فصل، جام قهرمانی را به‌عنوان کاپیتان بالای سربرد تا شیرین‌ترین لحظه سال 96 این بانوی بلندقامت قزوینی زیر سبد بسکتبال و در جنوب رقم بخورد.
پنجشنبه 16 فروردين 1397
سرنوشت کاسپین از زبان سرمربی:

سعید دقیقی، امسال علاوه بر صحنه ورزش در پارلمان محلی هم حاضرشد و شاید سال 96 یکی از پرترافیک‌ترین سال‌های ملی پوش سابق فوتبال قزوین را به لحاظ کاری رقم زد.
پنجشنبه 16 فروردين 1397

سال 96هم به اتمام رسید و ورزش قزوین باز هم سنت شکنی نکرد و همانند سالیان  گذشته هرچقدر که در ورزش‌های فردی موفق بود، در تیمداری با ضعف مفرط مواجه بود تا به این نکته برسیم که مهر ناکامی بر پیشانی رشته‌های تیمی  به خصوص فوتبال زده شده است.
پنجشنبه 16 فروردين 1397
دکه دار قدیمی قزوین روایت می‌کند؛

 بارها و بارها روبروی دکه ایستاده‌بودم، گاهی برای خرید روزنامه، گاهی برای خوراکی؛ ولی این بار داخل دکه بودم، جای مرتبی بود، حتی پول خردها و اسکناس‌ها برای دادن باقی‌مانده پول مرتب چیده شده‌بودند. آنقدر همه جا تمیز بود که حس خوبی می‌داد این همه انضباط.
پنجشنبه 16 فروردين 1397
از نگاه هنرمندان؛

شاید برای همه ما آدم‌ها این حس مشترک باشد که با همه مهربانی‌ها و نامهربانی‌ها، شهرمان را گل سرسبد شهرهای دیگر بدانیم.
پنجشنبه 16 فروردين 1397
قلب شهر می‌تپد؟

کسی در قزوین نیست که عطاری هاشمیان را نشناسد؛ مرد میانسال باحوصله که همیشه  در مغازه‌اش عطر هل و زیره وادویه‌های مختلف می‌پیچد. او از سال 64 عضو هیات مدیره صنف عطار و خواربار است و چند دوره هم عضو هیات رییسه مجمع خواروبار بوده‌است.
پنجشنبه 16 فروردين 1397

نام بازار قزوین  قدمتی هزار ساله در چرخه اقتصاد و خود کفایی منطقه و شهرهای کوچک و  بزرگ  همجوار خود داشت؛ موهبتی که به علت بافت اقلیمی‌اش نصیب این کهن شهر شده‌بود.
پنجشنبه 16 فروردين 1397

قزوین یکی از شهرهای صنعتی در سال‌های اخیر شاهد آلودگی‌های محیط‌ زیستی بسیاری بوده‌است. محیط زیست بیش از آنکه  یک فرصت برای رشد و توسعه شهر باشد، در صورت عدم توجه و سوء مدیریت می‌تواند، به عنوان بحران و در نهایت تهدید تلقی شود. براین اساس فروردین امروز، در سالی که گذشت، مهمترین مسائلی که زمین و هوای قزوین با آن درگیر بوده را مرور می‌کند؛ هرچند چندین سال است که مسائل محیط زیستی قزوین اگر افزایش نداشته، کاهش هم نداشته‌است.
پنجشنبه 16 فروردين 1397
دل نگرانی‌های محیط زیستی‌های قزوین در سالی که گذشت

در حال حاضر قزوین با 17 سمن و تشکل مردم نهاد در حوزه محیط زیست به عنوان حلقه‌های اتصال محیط زیست با اقشار مختلف مردم، نقش بسیار مهمی در شناسایی و مقابله با چالش‌های محیط زیست دارند.