جا پای فرشاد پیوس گذاشته‌ام

حرف های داغ پسر شماره 17 سرخپوشان پایتخت:
جا پای فرشاد پیوس گذاشته‌ام

هنوز به 16سالگی نرسیده که لقب قاتل آبی پوشان پایتخت را به خود اختصاص داده و در قامت پسر شماره17 پرسپولیس تهران، هراس را به سینه مدعیان لیگ برتر فوتبال نوجوانان کشور هدیه کرده است. حمیدرضا طاهرخانی نوجوان تاکستانی فوتبال ایران زمین، این روزها به فوروارد مورد علاقه مرتضی فنونی زاده تبدیل شده و کار را به جایی رسانده تا مرد نامی سال‌های نه چندان دور سرخ‌های تهران از او به عنوان ستاره جدید فوتبال کشور یاد کند.حالا پس از رویش ستاره‌هایی چون سعید دقیقی، حسن رودباریان، علیرضا جهانبخش و... در مستطیل سبز استان قزوین، این امید در دل تیفوسی‌ها زنده شده تا نام حمیدرضا طاهرخانی نیز به میان نام‌آوران فوتبال این مملکت اضافه شود.

 از خودت شروع کنیم. متولد چه سالی هستی حمیدرضا؟
- من متولد سال 1378 در شهر تاکستان هستم و در حال حاضر 15 سال دارم. اصالتا هم تاکستانی هستیم و به شهرم خیلی علاقه دارم.
 چه شد که به سمت فوتبال رفتی؟
- خوب فوتبال یکی از رشته هایی است که در بین پسران طرفداران زیادی دارد و من هم از کودکی با علاقه خاصی فوتبال را پیگیری می‌کردم و همیشه به دوستانم می‌گفتم که بالاخره برای خودم در فوتبال کسی می‌شوم. همین علاقه باعث شد تا با تشویق خانواده‌ام به صورت حرفه‌ای فوتبال را دنبال کنم و امروز هم خوشحالم که نتیجه زحمات خانواده، مربیان و خودم به بار نشسته است.
 کدام مربیان بیش از همه در رشد تو نقش آفرین بوده اند؟
- همه مربیانی که به نوعی افتخار شاگردی‌شان را پیدا کردم برای رشد و پیشرفت من تلاش کرده‌اند و بنده از تمامی آن‌ها به خصوص آقایان حسین طاهرخانی، سعید و سینا طاهرخانی و محرم طاهرخانی تشکر می‌کنم. این عزیزان بودند که با راهنمایی و حمایت‌شان باعث شدند تا من به نقطه کنونی برسم.
 از حضورت در پرسپولیس حرف بزن. چگونه صاحب پیراهن سرخ تهرانی‌ها شدی؟
-سال گذشته که من افتخار داشتم در خدمت تیم آراد تاکستان باشم برای انجام یک دیدار تدارکاتی با تیم نوجوانان پرسپولیس راهی تهران شدیم. خدا را شکر در این دیدار عملکرد من مورد رضایت کادر فنی پرسپولیس واقع شد و بعد از بازی اعلام کردند که خواهان حضور من در تیمشان هستند و من هم بعد از بررسی شرایط و مشورت‌هایی که داشتم به عضویت تیم پرسپولیس درآمدم.
 پست تخصصی‌ات چیست؟
- من فوروارد نوک هستم. البته می‌توانم به عنوان بازیکن پشت مهاجم و یا حتی هافبک نفوذی چپ و راست هم بازی کنم. به طور کلی بستگی به تصمیم کادرفنی دارد در کدام نقطه از زمین بازی کنم.
  در 2 دیداری که مقابل استقلال داشتی 3گل زده ای. مثل اینکه یک پرسپولیسی 6 آتیشه هستی. درسته؟
- بله! من از بچگی پرسپولیسی بودم و الان هم خیلی خوشحالم با پیراهن شماره 17 پرسپولیس که متعلق به آقای فرشاد پیوس اسطوره فوتبال کشور است در خدمت تیم محبوبم هستم. من می خواهم جا پای فرشاد پیوس بگذارم و دوست دارم در هر بازی که مقابل استقلال حضور دارم گل بزنم. این را هم بگویم 3گلی که تا حالا به استقلال زده‌ام خیلی برایشان گران تمام شده است.
 چطور؟ بیشتر توضیح بده حمیدرضا.
- در 2 دیداری که من در دربی حضور داشتم به عنوان مهاجم نوک در ترکیب قرار گرفتم. در دیدار رفت، گل من گل پیروزی بخش بازی بود و توانستیم بازی را با نتیجه 2 بر یک ببریم. در بازی برگشت هم که اخیرا برگزار شد من 2گل زدم که باعث شد دوباره نتیجه دربی به سود پرسپولیس تمام شود. آبی‌ها حسابی از دست من شاکی شدند و به قول آقای فنونی‌زاده من به قاتل استقلال تبدیل شده‌ام.
 چه آینده‌ای برای خودت پیش‌بینی می‌کنی؟
- از وقتی به پرسپولیس آمده‌ام تمام هدفم را برای پیشرفتم متمرکز کردم و قصد دارم سخت ترین تمرینات را به جان بخرم تا در آینده به یک فوتبالیست قابل تبدیل شوم و برای کشورم افتخار آفرینی کنم. حضور در پرسپولیس خیلی می‌تواند در آینده بهتر من نقش آفرینی کند و مطمئن باشید من به موفقیت‌های کوچک قانع نخواهم شد و هدف‌های بزرگ‌تری را دنبال می‌کنم.
 به حضور در باشگاه‌های خارجی هم فکر می‌کنی؟
-چراکه نه! هدف اول من حضور در سطح اول فوتبال کشور است که امیدوارم هرچه سریعتر به این خواسته برسم و پس از آن قصد دارم با پیراهن تیم ملی در میادین معتبری چون جام جهانی حضور پیدا کنم و از این طریق راه رسیدن خودم به باشگاه های خارجی را هموار کنم.

يكشنبه 19 بهمن 1393
23:23:26